. . .
drewniany wózek dla lalek

Wózek dla lalek to zabawka ponadczasowa, która znana była dzieciom i rodzicom już w XVII wieku. Wtedy to, co znamienitsze dzieci z lepszych rodzin, obdarowywane były tego typu zabawkami, a wózek dla lalek wyznaczał w praktyce status danej rodziny. Dziś wózek dla lalek może mieć każda dziewczynka.

Zalety wózka dla lalek

Wózki dla lalek przede wszystkim wyrabiają w dziecku wiele pozytywnych cech i zachowań. Uczą odpowiedzialności za rzecz i osobę. Musimy bowiem pamiętać, że wózki dla lalek są integralną cechą zestawu, czyli samych lalek. Te zaś bywają przez wiele dziewczynek mocno personalizowane, co oznacza, że dzieci nadają im cechy żywych ludzi.

Wózki dla lalek pomagają w opiece nad powierzonymi im „dziećmi”, co oznacza, że dziewczynka wyrabia w sobie odpowiedzialność oraz opiekuńczość w stosunku do powierzonych im „osób”. Wózki te są też wygodne dla rodziców. Dziecko potrafi przez długi czas, pozornie bez celu pchać wózek i zajmować się znajdującymi się w nim lalkami.

Jaki wózek?

Zanim jednak dokonamy zakupu wózka powinniśmy zastanowić się, jaki powinien on być i dla kogo jest przeznaczony. Dla młodszych dziewczynek, które nie osiągnęły jeszcze wieku czterech lat, najlepszy będzie wózek drewniany. Jest on stabilny i pomoże dziecku w nauce chodzenia.

W przypadku starszych dzieci możemy zdecydować się na urządzenie, wykonane z plastiku lub metalu. Są one zazwyczaj nieco bardziej skomplikowane i trochę droższe. Możemy też dostać na rynku, podwójny wózek, który został zaprojektowany na „bliźniaki”. Taki wózek może służyć dwóm dziewczynkom do wspólnej zabawy.