. . .
drewniany wózek dla lalek

Drewniany wózek dla lalek po raz pierwszy zobaczył światło dzienne już w XVII wieku. Wtedy to na dworach całej Europy po raz pierwszy pokazały się zabawki, które miały stać się ponadczasowym hitem i jedną z najpopularniejszych zabawek w historii.

Warto kupić wózek dla lalek

Niektórzy rodzice zastanawiają się, czy warto kupić małej dziewczynce drewniany wózek dla lalek. To stosunkowo duży wydatek jak na zabawkę, bo drewniany wózek dla lalek może kosztować nawet kilkaset złotych. Jednak jest to przede wszystkim zabawka żywotna i ponadczasowa. Będzie się nim bawić zarówno dwuletnia, jak i sześcioletnia dziewczynka.

Dzięki swojej drewnianej konstrukcji jest to urządzenie trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne i wszelkie zniszczenia. Ponadto rozwija u dziecka instynkty opiekuńcze, uczy odpowiedzialności i pozwala na twórcze zajęcie czasu wolnego.

Jaki wózek?

Wózek drewniany jest najlepszym rozwiązaniem dla dzieci, które jeszcze nie przekroczyły czwartego roku życia. Przede wszystkim jest on stabilny, a dzieci w tym wieku nie tyle prowadzą wózek, ile po prostu napierają na niego, w efekcie go przepychając. Jeśli kupimy wózek o lżejsze konstrukcji, to będzie on może wygodniejszy w prowadzeniu, ale dla małego dziecka jest zwyczajnie niebezpieczny. Może on temu dziecku odjechać lub wywrócić się razem z nim.

Efektem będziemy musieli cały czas uważać, czy nasza dziewczynka nie jest zagrożona. Do samego wózka warto dokupić gadżety, które sprawią, że ten stanie się atrakcyjniejszy. Może to być parasolka chroniąca przed słońcem czy dzwonek.