. . .
pielęgnacja ust poznań

Usta są delikatną i silnie unerwioną częścią twarzy. Piękne, nawilżone i pełne usta są ozdobą i oznaką zdrowia. Dla wielu kobiet usta to źródło kompleksów, uważają je za zbyt małe, zbyt wąskie lub niewystarczająco uwypuklone. Tymczasem powiększanie ust, które do niedawna mogło się odbywać w gabinecie chirurgii plastycznej, jest obecnie relatywnie dostępną, niedrogą i bezpieczną metodą na uzyskanie pięknych ust.

Nieinwazyjne metody powiększania ust

Powiększanie ust obecnie uzyskuje się głównie przez ostrzykiwanie materiałem syntetycznym. Ostrzykiwanie zastąpiło dużo bardziej inwazyjne operacje plastyczne, ale w odróżnieniu od nich, efekty są znacznie mniej trwałe. Najpopularniejszym materiałem jest kwas hialuronowy – naturalny składnik skóry. T powoduje, że jest dobrze przyswajany przez organizm, a po zabiegu nie występują powikłania. Efekt zabiegu jest natychmiastowy, a utrzymuje się od sześciu do dwunastu miesięcy.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu stomatologicznym. Dodatkowym atutem materiału jest to, że działa on silnie nawilżająco. Powiększanie ust można uzyskać także przez podanie botoxu i kolagenu. Najdroższym, ale najbezpieczniejszym zabiegiem jest autokolalagen pobierany od osoby ostrzykiwanej.

Operacje plastyczne

Dzięki dostępności innych metod wykonuje się je rzadziej, ale ich efekty są długotrwałe. W powiększaniu ust wykorzystuje się także mikro-implanty, np. preparaty z silikonowego granulatu. Wszczepianie bioimplantów lub implantów silikonowych odbywa się w toku operacji plastycznej. W czasie operacji można też podać materiał własny-tłuszcz pobrany od pacjentki w czasie liposukcji.