. . .
Zastosowanie elektrycznych przepływowych podgrzewaczy wody

Funkcjonowanie bez dostępu bez ciepłej wody na bieżąco jest możliwe, ale bardzo trudne. Tam, gdzie nie ma możliwości korzystania z sieci miejskiej, można zamontować podgrzewacz wody. Na rynku dostępne są dwa rodzaje tych urządzeń. Można zdecydować się na podgrzewacz wody pojemnościowy lub przepływowy.

Podgrzewacz wody: przepływowy czy pojemnościowy?

Podgrzewacz wody pojemnościowy to bojler z termostatem. Ma on duże gabaryty i najlepiej sprawdza się w obszernych pomieszczeniach. Przepływowe podgrzewacze wody elektryczne są lekkie, a ich wymiary bardzo niewielkie. Dlatego też przepływowe podgrzewacze wody elektryczne cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Przepływowe podgrzewacze wody elektryczne podgrzewają wodę w momencie, kiedy przepływa ona przez urządzenie. Przepływowe podgrzewacze wody występują w dwóch rodzajach. Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody może być jedno- lub wielopunktowy. Najbardziej popularny jest jednopunktowy.

Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody: jak działa?

Jednopunktowy elektryczny przepływowy podgrzewacz wody montuje się bezpośrednio nad umywalką albo zlewozmywakiem. Taki elektryczny przepływowy podgrzewacz wody sprawdza się zarówno w kuchni, jak i łazience. Przepływowy podgrzewacz wody elektryczny jest bardzo prosty w montażu. Na pewno zaletą jest też to, że przepływowy podgrzewacz wody elektryczny nie wymaga wykonywania żadnej instalacji. Dodatkowa zalet: przepływowy podgrzewacz wody elektryczny jest prosty w obsłudze.