. . .
Import towarów z Chin do Polski

Coraz większa liczba polskich przedsiębiorców decyduje się na import z Chin. Dzięki towarom importowanym z Chin ich firma może stać się bardziej konkurencyjna. Import towarów z Chin jest jedna bardzo skomplikowany. Importerzy muszą zgromadzić szereg dokumentów, a importowany towar musi przejść odprawę celną.

Jakie produkty opłaca się sprowadzać?

Import z Chin nie bez powodu cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród polskich przedsiębiorców. Towary, które najczęściej importowane są z Chin można kupić w znacznie niższych cenach niż w Polsce. Najbardziej opłacalny jest import z Chin takich towarów, jak sprzęt RTV, tablety, smartfony, głośniki i słuchawki. Często też wybierany jest import towarów Chin takich jak odzież, tekstylia, zabawki. Firmy, które interesuje import towarów z Chin, muszą dokładnie sprawdzić przed podpisaniem umowy wiarygodność kontrahenta.

Jak wygląda import towarów z Chin krok po kroku?

Jak wygląda import z Chin krok po kroku? Przede wszystkim należy założyć firmę. Import towarów z Chin możliwy jest tylko przez osoby prowadzące działalność gospodarczą. Importer musi też posiadać numer EORI, który nadaje urząd celny. Decydując się na import z Chin należy pamiętać o tym, że czas dostawy może być bardzo długi.

Import z Chin warto więc zlecić firmie kurierskiej, która oferuje przesyłki międzynarodowe. Da to pewność, że towar zostanie dostarczony szybko. Duże firmy kurierskie realizują przesyłki międzynarodowe każdego dnia. Do adresatów przesyłki międzynarodowe docierają w doskonałym stanie.