. . .
Przepływowe podgrzewacze wody - podstawowe zalety

Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody to często niezbędne urządzenie w budynkach, które nie są podłączone do miejskiej sieci grzewczej. Zasada jego działania jest bardzo prosta – sygnałem do rozpoczęcia podgrzewania wody jest jedynie odkręcenie kranu. W ten sposób podgrzewacz wody umożliwia ciepłą wodę tylko wtedy, gdy jest ona potrzebna. To oczywiście nie jedyna zaleta tego urządzenia. Podgrzewacze wody elektryczne posiadają wiele innych plusów.

Natychmiastowo ciepła woda

Podgrzewacz wody sprawia, iż woda lecąca z kranu jest od razu o żądanej temperaturze. Co to oznacza? Otóż na takim podgrzewaczu wody nie tylko można ustawić indywidualną temperaturę. Dodatkowo wystarczy odkręcić kran, aby taką ciepłą wodę mieć natychmiastowo.  Dzięki temu nie ma potrzeby czekania, aż woda się nagrzeje. Dodatkowo woda jest podgrzewana tylko przez taki okres czasu, jaki jest to rzeczywiście potrzebne.

Oszczędność kosztów

Podgrzewacz wody to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii elektryczne podgrzewacze wody oszczędzają nawet do 85% energii w porównaniu z tradycyjnymi systemami.

Ekologia

Podgrzewacze wody elektryczne są bardzo ekologiczne. Z jednej strony zdecydowana większość z nich jest produkowana w zgodzie z normą środowiskową ISO14001, a dodatkowo umożliwiają zaoszczędzenie sporej ilości wody – co także ma znaczenie w kontekście ochrony środowiska.

Jakie są dodatkowe zalety elektrycznych podgrzewaczy wody? Tutaj trzeba wspomnieć nie tylko o oszczędności samej wody, ale też energii elektrycznej (woda nie jest wstępnie podgrzewana i przechowywana w dużych ilościach). Jednocześnie umożliwiają krótkie drogi przepływu i dzięki temu zapewniają więcej higieny. Nie dziwi zatem fakt, iż takie rozwiązanie jest bardzo popularne.