. . .
Co warto wiedzieć o podgrzewaczach wody?

Nie wszystkie budynki są podłączone do instalacji dostarczającej ciepłą wodę. W tych budynkach doskonale sprawdzają się podgrzewacze wody elektryczne. Na rynku występują one w różnych rodzajach. Każdy może więc wybrać podgrzewacz wody, który będzie idealnie dostosowany do jego potrzeb.

Jakie są rodzaje?

Podgrzewacze wody elektryczne mogą być:

  • pojemnościowe;
  • przepływowe.

Podgrzewacze wody elektryczne pojemnościowe to po prostu bojlery wyposażone w termostat. Są one bardzo zróżnicowane pod względem pojemności zbiornika, w której podgrzewana jest i magazynowana woda. Pojemnościowy podgrzewacz wody zajmuje jednak dużo miejsca, jego montaż nie zawsze jest więc możliwy. W takiej sytuacji  bardzo dobrze sprawdzi się przepływowy podgrzewacz wody. Urządzenia te zajmują znacznie mniej miejsca. Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody ogrzewa wodę na bieżąco. Oznacza to, że pod odkręceniu kranu trzeba trochę poczekać aż popłynie z niego ciepła woda. Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody może być regulowany hydraulicznie lub elektronicznie.

Zalety podgrzewaczy wody

Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody to urządzenie o niewielkich gabarytach. Przepływowy podgrzewacz wody elektryczny na ogół montuje się w najbliższym sąsiedztwie zlewozmywaka czy umywalki. Na rynku występują elektryczne podgrzewacze wody o zróżnicowanej mocy. Można wybrać przepływowy podgrzewacz wody elektryczny o pojemności od trzech do dwudziestu kilowatów. Przepływowy podgrzewacz wody elektryczny małej mocy podgrzewa wodę do około 50 C.