. . .
mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia to popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Polega na tym, że w skórę z problemami wstrzykuje się substancje lecznicze. Mezoterapia może dotyczyć także skóry głowy. Jest zabiegiem polecanym osobom, które z różnych przyczyn borykają się z nadmiernie wypadającymi włosami.

Mezoterapia skóry głowy: czy to boli?

Wiele osób nie jest w stanie zdecydować się na żaden zabieg medycyny estetycznej z obawy, że są one bolesne. Mezoterapia skóry głowy w naszej klinice jest zabiegiem bezbolesnym. Oczywiście są pacjenci, których skóra głowy jest wyjątkowo wrażliwa. Nie ma jednak powodu, dla którego w trakcie zabiegu muszą odczuwać dyskomfort. W takim przypadku skóra głowy jest znieczulana anestetykiem w sprayu, zabieg jest więc bezbolesny.

Mezoterapia skóry głowy to zabieg, który polega na wprowadzeniu w skórę głowy za pomocą serii nakłuć substancji wzmacniających macierz włosa. Substancje te to między innymi witaminy i minerały. Skład takiego odżywczego koktajlu jest oczywiście bardziej bogaty, dobiera się go dla każdego pacjenta osobno.

Mezoterapia skóry głowy: jaki efekt przynosi?

Dzięki temu, że następuje poprawa mikrokrążenia skóry głowy wzmocnieniu ulega struktura włosa. Następuje także zagęszczenie mieszków włosowych i zahamowanie wypadania włosów. Niestety, efekty zabiegu nie są widoczne natychmiast, trzeba więc uzbroić się w cierpliwość. Mezoterapia skóry głowy jest nie tylko zabiegiem leczniczym. Można go wykonać także profilaktycznie, aby dostarczyć macierzy włosa składników odżywczych.