. . .
Komfortowe bramy garażowe z napędem

Współczesne bramy garażowe nie przypominają tych sprzed trzech, czy nawet trzech dekad. Producenci oferują dzisiaj bramy garażowe w różnych kolorach, wielkościach, otwierające się w bardzo różny sposób. Bramy garażowe rozwieralne powoli tracą popularność. Chętniej wybierane są nowoczesne, bezpieczne i przede wszystkim potrzebujące mało miejsca przed garażem bramy segmentowe albo roletowe. Wielu inwestorów decyduje się na zamontowanie bramy garażowe z napędem.  Zamontowanie bramy z napędem wyjątkowo poprawia komfort użytkowania.

Większy komfort

Zamontowanie bramy z napędem znacznie zwiększa komfort. Montaż bram garażowych z napędem to rozwiązanie proponowane przez niektórych sprzedawców bram garażowych. To dobre rozwiązanie, gdyż pracownicy zajmujący się montażem bram garażowych z napędem mają odpowiednią wiedzę  zarówno o napędzie w bramach garażowych, jak i o samych bramach. Powierzając montaż bram garażowych z napędem ekipie fachowców inwestorzy mogą być pewni, że prace przebiegną na tyle sprawnie, że nie zakłóci to ich codziennego funkcjonowania.

Jaki napęd?

Standardowo napęd w bramach garażowych występuje tylko w tych rolowanych. W tym przypadku stosowany jest napęd rurowy. W automatyczną można zamienić praktycznie każdą bramę segmentową albo uchylną, które dotychczas obsługiwane były ręcznie. Należy jednak pamiętać, aby napęd w bramach garażowych został odpowiednio dobrany między innymi do ciężaru bramy. Jeśli zainteresował cię ten temat, to więcej informacji znajdziesz w naszym wcześniejszym artykule.