. . .
Bramy garażowe z napędem

Dzisiaj niemal wszyscy budując dom jednocześnie budują również garaż. Niektóre są wkomponowane w bryłę domu, inne to garaże wolno stojące. Wielu inwestorów – także ci, którzy remontują dom – stara się, aby brama garażowa była bezpieczna, komfortowa w użytkowaniu, a przy tym idealnie wkomponowana w elewację domu. Bardzo często wybierane są więc nowoczesne  bramy garażowe z napędem.

Zalety bram z napędem

Bramy garażowe z napędem są przede wszystkim bardzo komfortowe w użytkowaniu. Trzeba tylko poświęcić trochę czasu na to, aby przyzwyczaić się do tego, że bramę otworzyć już w chwili, gdy znajdujemy się kilka metrów przed garażem. Jeśli inwestorzy zdecydują się nie tylko na bramy garażowe z napędem, ale także na automatycznie otwieraną bramę wjazdową, to komfort użytkowania domu będzie naprawdę bardzo wysoki. Wybierając bramę garażową z napędem lub bez pamiętajmy, że ma ona duże rozmiary. Będzie się więc bardzo mocno wyróżniała i zadecyduje o tym, jak będzie wyglądała bryła domu. Nie zapominajmy więc, że ważna jest zarówno funkcjonalność, jak i wygląd bramy.

Jaki typ bramy wybrać?

Wybierając bramę do swojego garażu pamiętajmy, aby dopasować ją do swoich potrzeb. Dobierając bramę należy uwzględnić nie tylko wielkość garażu, ale także ilość miejsca przed garażem, wysokość nadproża i sposób zagospodarowania garażu. Najmniej miejsca przed garażem potrzebują otwierane do góry lub w bok bramy segmentowe. Należą one do jednych z najchętniej dzisiaj kupowanych bram garażowych. Na popularności tracą bramy skrzydłowe.