. . .
Jak karmić psa, aby był zdrowy?

Zbyt wielu opcji do wyboru właściciele psów nie mają; mogą jedzenie dla psa gotować sami albo mogą postawić na gotową psią karmę.

Jakie jedzenie można podawać psu?

Jedzenie dla psa, które będziemy gotować sami musi dostarczać mu wszystkich składników odżywczych. Przygotowując jedzenie dla psa zapominamy o kościach, gotujemy tylko na mięsie bez kości. Pies musi dostawać również warzywa, ale wszystkie nadają się jako pokarm dla psa. Gotując pokarm dla psa nie powinno się na przykład dodawać cebuli. Węglowodany są bardzo ważnym składnikiem w pokarm dla psa. Samodzielnie przygotowana psia karma może zawierać ryż lub makaron. Jak widać przygotowanie psia karma tak, aby zawierała wszystkie niezbędne składniki nie jest proste. Dlatego popularna jest gotowa psia karma. Do wyboru właściciele psów mają karmę mokrą i suchą. Są psy, które uwielbiają zarówno mokrą jak i sucha karma dla psów, ale są też takie, które preferują wyłącznie mokrą.

Jak wybierać karmę?

Zarówno wśród sucha karma dla psów jak i mokra znajdziemy karmy dedykowane psom o różnych potrzebach. Sucha karma dla psów zawierająca minimum 28 procent mięsa to dobry sposób na zapewnienie psu odpowiedniej diety. Karma dla zwierząt powinna być w miarę naturalna – im mniej karma dla zwierząt zawiera konserwantów i barwników oraz wypełniaczy, tym jest zdrowsza. Karma dla zwierząt można kupić w każdym sklepie zoologicznym.

O karmach dla psów można rozmawiać bardzo długo. Osoby, które zainteresował ten temat zachęcamy do lektury także naszego innego artykułu.