. . .
Co powinieneś wiedzieć o karmach dla psów?

Przygarnięcie psa do domu oznacza mnóstwo obowiązków. Psu należy zapewnić między innymi właściwe pożywienie; pod żadnym pozorem nie można go karmić resztkami ze swojego stołu.

Rodzaje psiej karmy

Psu można gotować, można też kupić specjalną karmę. Najbardziej prosty podział dzieli karmę dla osób na suchą i mokrą. Jest jednak podział bardzo prosty; w każdym z tych rodzajów można bowiem znaleźć karmy odpowiednie dla szczeniaka, suczki, która spodziewa się szczeniąt, psa seniora. Dobrze dobrana karma dla psów dostarczy mu wszystkich składników odżywczych. Karma dla psów – można wybierać kierując się bardzo różnymi kryteriami. Można wybierać ją biorąc pod uwagę wiek psa. Taka karma dla psów będzie uwzględniała w swoim składzie naturalne potrzeby, np. ta dla szczeniąt będzie lekkostrawna. Zarówno karma dla szczeniąt, psów dorosłych i psów w podeszłym powinna zawierać dużą ilość mięsa. Nie powinno się kupować karmy, w której jest mniej niż 28 procent mięsa. W dobrych sklepach zoologicznych można kupić także karmę dla psów z problemami zdrowotnymi.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Trudno jest samodzielnie przygotować psu posiłek, który dostarczy mu wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dlatego wiele osób karmi swoich czworonożnych pupili gotowymi karmami. Wybierając karmę suchą pamiętajmy, że pies zawsze musi mieć dostęp do świeżej i czystej wody. Z kolei stawiając na samodzielne przygotowywanie posiłków pamiętajmy, aby nie dodawać do nich soli, pieprzu i innych przypraw.