. . .
Dlaczego powinniśmy pozycjonować nasz sklep?

Pozycjonowanie sklepu internetowego jest zazwyczaj przedstawiane jako absolutna konieczność i uznaje się za normalne to, że pozycjonowanie sklepów internetowych jest elementem podstawowej strategii promocyjnej wszystkich podmiotów tego typu. Dlaczego tak jest? Czy na pewno jest to konieczne?

Pozycjonowanie to jedyna gwarancja widoczności

Pozycjonowanie sklepu jest niezbędne dlatego, że klient nie skorzysta z oferty, o której nie wie. Trzeba rozumieć, że pozycjonowanie sklepów internetowych to jedyny sposób na pokazanie klientowi, że dany sklep istnieje i że posiada odpowiednią dla klienta propozycję. Nawet jeśli prowadzimy bardzo specjalistyczny sklep, klient nie będzie wiedział, że istniejemy, jeśli nie dowie się o tym przypadkiem, na przykład poprzez baner reklamowy lub z polecenia innej osoby. Takie metody są bardzo mało skuteczne. Trzeba wychodzić klientowi naprzeciw i to właśnie robi pozycjonowanie sklepów.

Pozycjonowanie odnajduje klienta

Jeśli chcemy coś sprzedać, musimy dotrzeć do klienta. Jak zidentyfikować tego istotnego klienta, faktycznie zainteresowanego naszą ofertą? Niech to on nas znajdzie. Cennik pozycjonowanie sklepów internetowych opiera się na frazach i efektach, ponieważ internauta wyszukuje konkretne kwerendy. To właśnie w oparciu o nie jesteśmy w stanie określić, ze ta osoba jest zainteresowana naszymi rzeczami. Cennik pozycjonowania sklepu powie nam, ile trzeba zapłacić aby osiągnąć satysfakcjonujący wynik. Najważniejsze aby frazy, które generują zyski były na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania.