. . .

Coraz więcej wypożyczalni samochodowych w swojej flocie posiada nie tylko samochody osobowe, ale również auta dostawcze. Na wynajem samochodów dostawczych decydują się nie tylko firmy transportowe, ale również klienci indywidualni.

 

System krótkoterminowy dla klientów indywidualnych

Na wynajem samochodów dostawczych w systemie krótkoterminowym decydują się przede wszystkim klienci indywidualni, którzy planują przeprowadzki. Skorzystanie z usług firm transportowych, które zajmują się przewożeniem towarów dla klientów, to nie zawsze atrakcyjna cena.

Wynajem samochodu dostawczego na potrzeby przeprowadzki gwarantuje mniejszą zależność od przewoźnika oraz możliwość dopasowania czasu i planu do własnych potrzeb.

W wypożyczalni można wypożyczyć samochód w systemie weekendowym – dzięki temu każdy klient korzysta z auta od piątkowego popołudnia do poniedziałku. Najczęściej wybierane marki samochodowe to Peugeot oraz Fiat – niezawodne silniki zapewniają odpowiednie osiągi.

Zanim podpiszesz umowę

Przy wynajęciu samochodu dostawczego należy zwrócić uwagę na dwie kluczowe kwestie. Przed podpisaniem umowy, warto dowiedzieć się, czy samochód jest w pełni sprawny i posiada aktualne ubezpieczenie.

Profesjonalne wypożyczalnie samochodowe oferują wynajem samochodów z wykupionym ubezpieczeniem drogowym w cenie. Dodatkowo, najbardziej renomowane firmy na bieżąco serwisują wszystkie auta w autoryzowanych warsztatach.

O wyborze konkretnego modelu decyduje wielkość przestrzeni ładunkowej samochodu, spalanie oraz wyposażenie. Dzisiejsze samochody dostawcze zapewniają najwyższy komfort jazdy, dzięki doposażeniu w standardzie.

Przy wyborze konkretnego samochodu, zwróć uwagę, czy auto dostawcze wyposażone jest w:

  • system klimatyzacji,
  • radio samochodowe,
  • ABS,
  • wspomaganie kierownicy.

Przedstawiamy najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę przy wypożyczeniu samochodu na większe potrzeby.

System długoterminowy dla firm

Na wypożyczenie auta dostawczego w systemie długoterminowym decydują się firmy, które świadczą usługi w zakresie transportu i przewożenia towarów. Czasem kupno używanego samochodu jest mniej opłacalne niż wypożyczenie samochodu, ze względu na koszty eksploatacyjne oraz ceny badań technicznych.

Opłaty za wynajem długoterminowy samochodu na kilka miesięcy lub dłuższy okres to stałej wysokości czynsz, który nie wpływa na zdolność kredytową klienta. Renomowane wypożyczalnie samochodowe oferują również możliwość wymiany użytkowanego modelu na inny, bez dodatkowych opłat.

Wypożyczalnia oferuje również możliwość wykupu samochodu dostawczego po dwóch latach wynajmu w korzystnej cenie.