. . .
Skuteczna ochrona przed rozdrażnionymi psami

Przezorny zawsze ubezpieczony – jest to mądre powiedzenie, o którym zawsze warto pamiętać. Dostępny w sklepach gaz pieprzowy na psy to produkt, skutecznie odstraszający rozwścieczone czworonogi. Spotkać można je wszędzie, a starcie z nimi często skończyć może się dotkliwym pogryzieniem. Gaz na psy jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu z łatwością mieści się on w torebce, czy też plecaku. Niektóre jego modele posiadają również wygodny zaczep, umożliwiający dopięcie do paska, czy też szlufki od spodni. O czym jeszcze warto wiedzieć, decydując się na gaz pieprzowy na psy

Gazy pieprzowe na psy o dużym zasięgu 

Zastosowany w razie niebezpieczeństwa gaz pieprzowy na psy może mieć zasięg nawet do 4,5 metra! Wynik ten oczywiście zależny jest od producenta oraz rodzaju produktu, dlatego zawsze warto zwracać uwagę na tego typu informacje. Rozpylony na taką odległość pozwoli odstraszyć zwierzę, sparaliżować je i dać czas na ucieczkę. 

Szkodliwa dla zwierząt substancja? 

Nie od dzisiaj wiadomo, że czworonogi to zwierzęta o bardzo wyczulonym nosie oraz wrażliwych oczach. Gaz pieprzowy na psy z tego powodu nie może mieć takiego samego składu jak ten na ludzi. Dlatego właśnie gaz Sabre Protector Dog posiada dużo mniejszą dawkę kapsaicyny alkalidowej. Dzięki temu produkt ten uważany jest za bardzo humanitarny i bezpieczny. Nie wyrządza on trwałych obrażeń u czworonoga, który zostanie tylko na jakiś czas sparaliżowany.

Co zrobić po ucieczce? 

Po konfrontacji z tego typu agresywnym zwierzęciem, gdy już dana osoba znajdzie się w bezpiecznym miejscu, należy wezwać odpowiednie służby. W ten sposób uchronić można inne osoby, które niekoniecznie mogą posiadać gaz na zwierzęta.