. . .
drewniany wózek dla lalek

Wózki dla lalek istnieją w naszej historii już od kilku wieków. Zostały upowszechnione w zeszłym stuleciu, kiedy to wózki dla lalek były produkowane w fabrykach i stały się powszechnie dostępne dla niższych warstw społecznych.

Jaki wózek kupić?

Wózki dla lalek są produkowane w drewnie, wiklinie lub plastiku. Wózek dla lalek wykonany z wikliny jest najmniej trwały. Nadaję się praktycznie tylko do używania w domu. Z kolei drewniany wózek dla lalek możemy stosować także na zewnątrz, zwłaszcza przy ładnej słonecznej pogodzie. Istnieją też plastikowe urządzenia tego typu lub też wykonane z metalu. Te są najbardziej uniwersalne, ale zostały pomyślane raczej dla starszych dziewczynek.

Zalety wózka

Wózek dla lalek uczy dzieci odpowiedzialności i opiekuńczości. Lalki, które są nim wożone, często stanowią dla małych dziewczynek odpowiednik siostrzyczki lub braciszka. Wychodząc z nimi na dwór za pośrednictwem wózka, dziecko uczy się opiekować młodszą i zupełnie niesamodzielną osobą. Wózek potrafi zająć dziecku dużo czasu, przez co jest niezwykle wygodny dla rodziców. Dziecko potrafi zająć się pchaniem wózka przez kilkadziesiąt minut, a jeśli stworzymy do tego odpowiednią narracją i historię, to możemy je zająć nawet przez cały dzień.

W przypadku najmłodszych dziewczynek wózek dla lalek jest swoistą pomocą przy nauce chodzenia. Dziewczynka może się na nim oprzeć i podeprzeć, kiedy pcha wózek w określonym kierunku. Łączymy więc tu naukę chodzenia z aspektem rozrywkowym i czystej nieskrępowanej zabawy.