. . .
Rolnictwo - maszyny nowe czy używane?

Gospodarstwa rolne rozrastają się, rosną w siłę oraz korzystają z coraz to nowych rozwiązań technologicznych. Maszyny rolnicze oraz liczne usługi rolnicze cieszą się z tego tytułu dużą popularnością. Producenci prześcigają się między sobą, chcąc na swoje produkty ściągnąć jak największą uwagę. Wszystko wygląda bardzo zachęcająco z wyjątkiem cen, które będąc adekwatnymi do niepodważalnie dobrej jakości, są wysokie. Warto w takim momencie postawić na używany sprzęt? 

Nowe produkty – zalety

Profesjonalne maszyny rolnicze, podobnie jak usługi rolnicze, z każdym kolejnym rokiem są udoskonalane i dopracowywane. Wynika to z rozwijającej się technologii i dokładniejszej analizy potrzeb gospodarstw rolnych. Kupując taki sprzęt u sprawdzonego producenta można być pewnym, że będzie on w pełni użyteczny i niezawodnie sprawdzi się na przestrzeni lat. W razie awarii, jeżeli skorzystało się z oferty polskiej firmy, można coraz częściej liczyć na dostęp do oryginalnych części, tak jak jest to w przypadku M-ROL. 

Eksploatowane już maszyny 

Nie da się ukryć, że używane maszyny rolnicze przekonują do siebie wielu właścicieli gospodarstw, jak i niewielkich przedsiębiorstw, które dopiero zaczynają się rozwijać. Ich cena z pewnością jest o wiele bardziej atrakcyjna niż sprzęt, który co dopiero opuścił linię produkcyjną. Czy opłaca się je kupować? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Może zdarzyć się tak, że zakupiony produkt okaże się uszkodzony, nie będzie chodził jak powinien, a niektóre jego części okażą się na tyle wyeksploatowane, że bez ich wymiany się nie obejdzie. Równie dobrze używane maszyny rolnicze mogą okazać się w pełni sprawne. Jest to w dużej mierze loteria. Trzeba zdecydować jakie usługi rolnicze będą przydatne.