. . .
Rodzaje bram garażowych

Na rynku bramy garażowe oferowane są obecnie w tak różnych typach, że wybór może okazać się naprawdę bardzo trudny. Wielu inwestorów wybierających bramy garażowe kieruje się swoimi możliwościami finansowymi i ich wyglądem. Ale przed zakupem konkretnego modelu należy zastanowić się, czy napęd w bramach garażowych spełni on nasze wymagania. Bramy garażowe różnią się bowiem sposobem otwierania, mogą też mieć opcje, które poprawią komfort użytkowania. Z uwagi właśnie na komfort coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie bramy garażowe z napędem.

Typy bram garażowych

Bramy garażowe różnią się sposobem w jaki się je otwiera. Wyjątkowo komfortowo czują się te osoby, które zdecydowały się na zamontowanie bramy garażowe z napędem. Decydując się na zamontowanie bramy garażowej z napędem sprawdźmy, czy jest ona wyposażona w zabezpieczenie przeciążeniowe. Bramy garażowe sprzedawane są dzisiaj w ogromnej ilości kolorów i wzorów, mogą mieć różnego rodzaju zdobienia – można je łatwo dopasować do elewacji domu. Wielu inwestorów decyduje się na montaż bram garażowych z napędem.

Komfort obsługi

Coraz więcej osób decyduje się na montaż bram garażowych z napędem w tym samym kolorze i stylistyce co drzwi wejściowe. Wygląda to wyjątkowo estetycznie. Montaż bram garażowych z napędem zwiększa funkcjonalność i komfort. Napęd w bramach garażowych segmentowych to najczęściej napęd liniowy. Ale stosuje się także inne rodzaje napędu w bramach garażowych. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.