. . .
Przenośniki ślimakowe oraz pneumatyczne

Maszyny rolnicze – żadne dobrze prosperujące gospodarstwo w dzisiejszych czasach nie może się bez nich obejść. Skracają czas pracy, podnoszą jej wydajność oraz niwelują ilość czynności, które niegdyś trzeba było wykonywać manualnie. Wraz z rozwijającą się gospodarką również usługi rolnicze weszły na nowy poziom.

Profesjonalni producenci nie ograniczają się już tylko do sprzedaży, ale i montują maszyny rolnicze, uruchamiają je, a w razie potrzeby gwarantują części zamienne. Rolnicy mają więc pomiędzy czym wybierać, np. między przenośnikiem ślimakowym oraz pneumatycznym. 

Usługa rolnicza a przenośnik ślimakowy 

Jak już zostało wcześniej wspomniane – maszyny rolnicze zastąpiły wiele prac ręcznych, dzięki czemu gospodarstwa mogły się skupić na własnym rozwoju. Przenośnik ślimakowy z pewnością im w tym pomógł. Używany jest on do transportu różnorodnych zbóż oraz nasion na określonej jego rozmiarami odległości. Będąc profesjonalną maszyną rolniczą charakteryzuje się on długą rurą oraz napędem hydraulicznym. Używany jest on do:

  • napełniania silosów, worków,
  • załadunku rozsiewaczy oraz siewników, znajdujących się na polu. 

Maszyna taka oraz różnego rodzaju usługi rolnicze, z których korzysta gospodarstwo, niepodważalnie przyspieszają pracę – a jej nigdy nie brakuje. 

Przenośniki pneumatyczne – jest różnica? 

Mając na myśli profesjonalne maszyny rolnicze z pewnością nie można pominąć przenośnika pneumatycznego. Podobnie jak jego ślimakowy odpowiednik wykorzystywany jest on do transportowania ziaren (zarówno w pionie, jak i poziomie). Używa do tego mechanizmu ssąco-tłoczącego. Posiada ponadto elastyczną rurę, dzięki której można przedmuchać silosy zbożowe.

Z pewnością wyróżnia się on swoją konstrukcją. Usługi rolnicze, które można oferować, posiadając taki sprzęt, niepodważalnie można określić jako przydatne i przyspieszające pracę.