. . .
Postaw na kryształowy żyrandol

Bardzo ważnym elementem wystroju każdego wnętrza jest oświetlenie. Światłem można nadać wnętrzu ulubiony styl i wyczarować nastrój. Źródła światła wewnętrznego są bardzo różne. Do tych, które są bardzo popularne należą żyrandole. Wykonywane są od stuleci z bardzo różnych materiałów; do wyboru mamy dzisiaj między innymi żyrandol kryształowy.

Jasno oświetlone wnętrze

To najważniejsza z zalet, którą ma żyrandol kryształowy. Stawiając na żyrandol kryształowy zyskamy nie tylko światło; żyrandol z kryształkami ozdobi także wnętrze. Żyrandol z kryształkami niekoniecznie musi być w stylu retro. W sklepach stacjonarnych i internetowych są do wyboru również żyrandole kryształowe nowoczesne. Żyrandole kryształowe nowoczesne zaskakują bardzo swoimi nietuzinkowymi kształtami. Ciekawym rozwiązaniem jest żyrandol z kryształkami kolorowymi, ale tradycyjnymi białymi. Żyrandole kryształowe nowoczesne pasują doskonale do loftów i nowocześnie urządzonych wnętrz. Coraz śmielej wkraczają one również do pomieszczeń biurowych o reprezentacyjnym charakterze.

Nie tylko kryształki

Do produkcji żyrandoli kryształowych o nowoczesnym dizajnie wykorzystywane są nie tylko białe lub kolorowe kryształki. Coraz częściej dodawane są do nich również elementy wykonane z innych materiałów; zdecydowanie najchętniej projektanci sięgają po metal, który w porównaniu z kryształkami wygląda wyjątkowo elegancko i subtelnie. Wielkość kryształków jest bardzo różna. O kryształowych żyrandolach piszemy również w naszym wcześniejszym artykule.