. . .
O leczeniu alkoholizmu

Zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet coraz bardziej rozpowszechnionym problemem jest uzależnienie od alkoholu. Choroba alkoholowa sieje spustoszenie w całym życiu, a nieleczona może doprowadzić nawet do śmierci. Dlatego tak ważne jest, aby postawić na dobry ośrodek dla alkoholików i podjąć leczenie alkoholizmu.

Jak alkohol wpływa na życie?

Okazuje się, że choroba alkoholowa wpływa na wszystkie sfery życia. Nadużywanie alkoholu bardzo negatywnie odbija się na zdrowiu całego organizmu. Szwankuje nie tylko wątroba, ale cały układ pokarmowy.

Mogą pojawić się problemy ze strony układu nerwowego. Typowe dla osób uzależnionych są problemy w relacjach rodzinnych. Pojawiają się trudności w relacji z partnerem, może dojść nawet do rozstania. W przypadku uzależnionych mężczyzn często dochodzi do stosowania wobec partnerek przemocy domowej. Do tego dochodzą trudności w pracy. Dlatego terapia alkoholowa jest taka ważna.

Jak przebiega terapia?

Każdy ośrodek leczenia alkoholizmu stawia jeden podstawowy warunek: trzeźwość. Terapia alkoholowa nie będzie kontynuowana, jeśli osoba uzależniona nie będzie utrzymywała abstynencji. Leczenie alkoholizmu to zawsze psychoterapia prowadzona przez specjalistów z zakresu terapii uzależnień. Ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych oferuje terapię trwającą na ogół od sześciu do ośmiu tygodni. Jej ostateczny czas trwania uzależniony jest od stopnia zaawansowania problemu.

Ośrodek leczenia alkoholizmu to miejsce, do którego można się zgłosić w przypadku uzależnienia od alkoholu. Leczenie alkoholizmu to szansa na powrót do normalnego życia.