. . .
Na czym polega leczenie nadużywania alkoholu?

Jedną z poważnych chorób, która dotknąć może zarówno osoby młode, jak i te starsze jest alkoholizm. Sieje on poważne spustoszenia we wszystkich sferach życia. Nieleczony alkoholizm może doprowadzić do śmierci. Samodzielne uporanie się z uzależnieniem od alkoholu jest bardzo trudne. Rozwiązaniem dla tych, którzy chcą podjąć leczenie alkoholizmu jest dobry ośrodek leczenia alkoholizmu.

Jak wygląda plan leczenia?

Terapia alkoholowa zawsze obejmuje kilka elementów. Pierwszym z nich jest detoksykacja. Chodzi o to, aby wyeliminować alkohol z organizmu pacjenta. Na tym etapie niezbędne może okazać się zastosowanie różnych leków zapisywanych przez lekarza psychiatrę bądź internistę.

Dopiero po detoksykacji ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych może rozpocząć psychoterapię, która jest elementem obowiązkowym każdej terapii alkoholowej. Co ważne, terapia alkoholowa obejmuje psychoterapię zarówno indywidualną, jak i grupową. Czas leczenia alkoholizmu trwa od sześciu do ośmiu tygodni. Uzależniony jest od tego, na jakim etapie uzależnienia znajduje się pacjent w momencie rozpoczęcia leczenia.

Jak alkohol wpływa na życie?

Uzależnienie od alkoholu wpływa na wszystkie sfery naszego życia. Bardzo szybko odbija się na jakości relacji rodzinnych. Nierzadko jest powodem konfliktów, zdarza się, że doprowadza do odejścia partnera. Może także odbić się na życiu zawodowym. Dlatego ważne jest, aby wybrać dobry ośrodek dla alkoholików. Ośrodek leczenia alkoholizmu to miejsce, w którym osoby uzależnione od alkoholu uzyskają niezbędną im pomoc.