. . .
mezoterapia skóry głowy warszawa

Wiele osób w naszym kraju boryka się z wypadaniem włosów. Przyczyn problemu jest wiele, nie zawsze zadowalające efekty przynoszą domowe kuracje. Naprzeciw oczekiwaniom tych osób wychodzą specjaliści medycyny estetycznej. Wśród zabiegów, które bardzo pozytywnie wpływają na kondycję włosów jest zabieg mezoterapii skóry głowy. 

Mezoterapia skóry głowy: na czym polega zabieg?

Mezoterapia skóry głowy jest podobna do zabiegu mezoterapii wykonywanego w obrębie twarzy. Polega więc na wykonaniu od 20 do 100 nakłuć, w czasie których w skórę głowy pacjenta wstrzykiwane są substancje odżywiające włosy. Do wykonania iniekcji używana jest strzykawka i bardzo, bardzo cienka igła. W skład odżywczego koktajlu wchodzą witaminy, minerały, wyciągi roślinne, kwas hialuronowy, aminokwasy i krzemionka organiczna. Skład koktajlu zawsze dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta. 

Mezoterapia skóry głowy: czy są jakieś przeciwwskazania?

Zabieg nie jest wykonywany u kobiet w ciąży, osób chorych na choroby nowotworowe, cukrzycą lub alergię. W przypadku kobiet zabieg nie jest też wykonywany w trakcie menstruacji. Po zabiegu na skórze głowy widoczne są niewielkie ślady po nakłuciach. Znikają one najpóźniej po 72 godzinach po zabiegu. Możliwe jest wykonanie mezoterapii w znieczuleniu miejscowym w postaci sprayu. Konieczne jest poddanie się serii składającej się z 6 zabiegów.