. . .
Jaką karmą karmić psa?

Generalnie właściciele psów mają do wyboru dwie możliwości: mogą gotować jedzenie dla psa sami, mogą także wybrać gotową psia karma. Zdecydowanie najczęściej wybierana jest opcja druga; gotowa psia karma jest natychmiast gotowa do podania. Jaka powinna być psia karma?

Wybieramy karmę: na co zwracać uwagę?

Jedzenie dla psa – podobnie jak to dla nas ludzi – powinno dostarczać mu białka, węglowodanów, witamin i soli mineralnych. W przypadku, gdy jedzenie dla psa będziemy przygotowywać sami może być nam trudno przygotować pokarm dla psa składający się z odpowiedniej ilości składników. Do tego musimy pamiętać o tym, że nie każdy pokarm dla psa jest dla niego odpowiedni – nie możemy jako pokarm dla psa traktować kości, szczególnie tych drobiowych. Gotując psu jeść zawsze więc wybierajmy mięso bez kości. Bardzo wygodna jest sucha karma dla psa. Sucha karma dla psów dostępna jest w każdym markecie i sklepie zoologicznym. Nie każda jednak sucha karma dla psa dostarczy mu niezbędnych składników. Warto wiedzieć, że im więcej mięsa zawiera dana karma, tym jest droższa, ale też bardziej wartościowa.

Gdzie kupować karmę?

Karma dla zwierząt dostępna jest w każdym markecie. Karma dla zwierząt to podstawowa oferta każdego sklepu zoologicznego. Karma dla zwierząt kupimy zarówno w stacjonarnych, jak i internetowych sklepach zoologicznych. Największe, najlepiej zaopatrzone sklepy zoologiczne prowadzą również sprzedaż karmy weterynaryjnej.

Jeżeli zainteresował Cię ten temat, to przeczytaj również nasz poprzedni artykuł.