. . .
Jak uchronić się przed agresywnym psem?

Czworonogi to najlepsi przyjaciele człowieka. Towarzyszą mu już od wieków. Dobrze wychowane nie stanowią zagrożenia. Agresywne zachowania często są wynikiem błędnej opieki bądź też sytuacji, kiedy zwierzę czuje się zagrożone, jest chore, głodne lub też spragnione. W wielu konfrontacjach z takim zwierzęciem pomóc może gaz pieprzowy na psy. Pozwala on sparaliżować na jakiś czas czworonoga i zwiększyć między nim dystans. Czy ten sposób jest jednak bezpieczny zarówno dla użytkownika gazu, jak i samego psa? 

Zachowaj bezpieczną odległość 

Dostępne na rynku gazy pieprzowe na psy można dostać w wielu modelach. Niektóre z nich osiągają zasięg nawet do 4,5 metra. Nie trzeba zatem czekać na to, aż rozdrażniony czworonóg blisko do nas podejdzie. W momencie, kiedy nie posiada się produktu tego typu, warto trzymać przed sobą plecak, torbę, albo cokolwiek innego, co pozwoli ewentualnie przyjąć na siebie ugryzienia. 

Odpowiednio przygotowana substancja 

Gaz pieprzowy na psy to produkt, który jak najbardziej jest legalny w Polsce, dzięki czemu z łatwością można nabyć go w sklepach. Z racji tego, że czworonogi mają znacznie bardziej wrażliwy nos oraz oczy (względem człowieka), to preparaty tego typu posiadają znacznie mniej substancji drażniącej, jaką jest kapsaicyna alkalidowa. Dzięki temu specyfik nie powoduje u zwierzęcia stałych obrażeń, a tylko czasowo je paraliżuje. Dlatego też tego typu gaz pieprzowy obronny uważany jest za jedną z bardziej humanitarnych metod obrony.