. . .
Gry logiczne jako element edukacyjny

Jeszcze kilkanaście lat temu praktycznie każde dziecko posiadało co najmniej kilka gier logicznych. Chińczyk, warcaby, domino… Popularne były także puzzle oraz gry tematyczne, dostosowane do możliwości percepcyjnych małego człowieka.

Z czasem gry logiczne zaczęły być wypierane przez ich wirtualny odpowiednik, czyli gry komputerowe, nota bene, mniej atrakcyjne pod względem edukacyjnym. W ostatnim czasie zaczęła jednak wracać moda na gry logiczne dla dzieci, które – choć różnią się znacznie od swoich poprzedników – wciąż posiadają wiele zalet i stanowią cenny element edukacyjny.

Przyjemne z pożytecznym

Ważnym elementem w zakresie rozwoju małego człowieka jest kontakt z rówieśnikami oraz osobami dorosłymi. Współczesny model życia, nieustanny pęd i brak czasu, nie zawsze sprzyja rodzinnej i społecznej integracji.

Skutecznym narzędziem, które pozwoli zniwelować ten problem, są gry logiczne i planszowe dla dzieci, które nie tylko uczą, ale przede wszystkim bawią.
Jak nietrudno zauważyć, przedmiotowe gry logiczne dla dzieci to rozwiązania zabawowo-edukacyjne, adresowane zazwyczaj dla kilku graczy. W praktyce oznacza to konieczność znalezienia współtowarzyszy, czyli aktywizacji społecznej dziecka.

Bez względu na to, czy w grze uczestniczą rodzice, dziadkowie, rodzeństwo czy też koledzy lub koleżanki, jest to doskonała zabawa i możliwość wpajania małemu człowiekowi nawyków zdrowej rywalizacji.

Gry logiczne dla dzieci, jak sama nazwa wskazuje, uczą logicznego myślenia, podejmowania decyzji, nierzadko szybkich, a także odpowiedniego reagowania. Zapewniają niepohamowaną radość ze zwycięstwa, jak również uczą godnego przegrywania.