. . .
Gaz pieprzowy na zwierzęta - dlaczego warto mieć?

Psy towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Kiedy są właściwie wychowane oraz zdrowe, to nie przejawiają agresji. Osobniki zaniedbane, przerażone, chore oraz głodne, często również bezdomne, stać się mogą niebezpieczne dla każdego spacerowicza. W takich właśnie chwilach warto jest mieć przy sobie gaz pieprzowy na psy.

W swoim składzie ma on znacznie mniejszą ilość substancji drażniącej, dzięki czemu nie powoduje poważnych oraz trwałych obrażeń u zwierzęcia. Pozwala go jednak skutecznie sparaliżować i tym samym daje czas, na udanie się w bezpieczne miejsce. 

Niewielkich rozmiarów produkt 

Gaz na zwierzęta to niewielkich rozmiarów pojemnik, który ze spokojem można nosić w plecaku, czy też większej torebce. Jest on stosunkowo lekki (raptem około 51 gram – tak jest w przypadku gazu Sabre Protector Dog). Jest on również bardzo łatwy w użyciu. Niektóre modele tego produktu posiadają również wygodny zaczep, dzięki któremu można taki gaz przyczepić do paska i mieć podczas spaceru zawsze pod ręką. 

Pozwala zachować dystans 

Przed agresywnym psem nie można uciekać, nawiązywać z nim kontaktu wzrokowego, ani też poznać po sobie, że się boi. Do takiego czworonoga nie powinno się ponadto odwracać tyłem a powoli wycofywać. Jeżeli zwierze samo zacznie zmniejszać dystans, to gaz pieprzowy na psy może go do tego zniechęcić. Niektóre modele osiągają zasięg nawet do 4,5 metra. Jest to istotna informacja. Zakupując produkt tego typu, warto zwrócić na nią uwagę. Pozwoli to zagwarantować bezpieczeństwo zarówno jego posiadaczowi, jak i towarzyszącym mu w danym momencie osobom.