. . .
Co należy wiedzieć o imporcie z Chin?

Jeżeli chcemy rozpocząć handel międzynarodowy I zastanawiamy się nad sprzedażą importowanych rzeczy z Chin, warto zapoznać się z najważniejszymi wskazówkami, dzięki którym dowiemy się jak wygląda import z Chin krok po kroku. Obecnie wiele osób handluje nie tylko na allegro, ale również na innych platformach internetowych, a możliwość zakupu towarów właśnie z Chin to okazja na wysokie zarobki. Wbrew pozorom import towarów z Chin nie jest trudny, dlatego zanim zajmiemy się tego rodzaju biznesem, warto zapoznać się z tym poradnikiem.

Co warto importować z Chin?

Na pytanie, jak wygląda import z Chin krok po kroku, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak można w tym celu przeczytać wiele poradników także tych które publikowane są na stronach firm kurierskich a po zapoznaniu się z nimi o wiele łatwiejsze będzie rozpoczęcie tego rodzaju biznesu.

Do najczęstszych produktów które są importowane właśnie z Chin należy odzież damska, męska i dziecięca, wszelkiego rodzaju gadżety elektroniczne oraz różnorodne artykuły do domu, zwykle mowa tutaj o artykułach dekoracyjnych. Decydując się na import towarów z Chin, możemy liczyć na wysokie oszczędności, albowiem nawet przy tak dalekim transporcie zakup niektórych towarów w Chinach jest o wiele tańszy niż w Polsce.

Jak rozpocząć import towarów z Chin?

Jeżeli chcemy rozpocząć import z Chin, najpierw musimy założyć firmę, aby móc wszystkie czynności sprzedażowe wykonywać zgodnie z prawem. Kiedy już otrzymamy numer nip, powinniśmy zarejestrować się w rejestrze podmiotów wprowadzających produkty, a co najważniejsze znaleźć odpowiedniego kontrahenta z Chin. obecnie przesyłki międzynarodowe są obsługiwane przez wielu kurierów, dlatego podpisanie korzystnej umowy z kurierem będzie najmniejszym problemem.