Dlaczego warto podać się mezoterapii skóry głowy?

Mezoterapia to popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Polega na tym, że w skórę z problemami wstrzykuje się substancje lecznicze. Mezoterapia może dotyczyć także skóry głowy. Jest zabiegiem polecanym osobom, które z różnych przyczyn borykają się z nadmiernie wypadającymi włosami.

Mezoterapia skóry głowy: czy to boli?

Wiele osób nie jest w stanie zdecydować się na żaden zabieg medycyny estetycznej z obawy, że są one bolesne. Mezoterapia skóry głowy w naszej klinice jest zabiegiem bezbolesnym. Oczywiście są pacjenci, których skóra głowy jest wyjątkowo wrażliwa. Nie ma jednak powodu, dla którego w trakcie zabiegu muszą odczuwać dyskomfort. W takim przypadku skóra głowy jest znieczulana anestetykiem w sprayu, zabieg jest więc bezbolesny.

Mezoterapia skóry głowy to zabieg, który polega na wprowadzeniu w skórę głowy za pomocą serii nakłuć substancji wzmacniających macierz włosa. Substancje te to między innymi witaminy i minerały. Skład takiego odżywczego koktajlu jest oczywiście bardziej bogaty, dobiera się go dla każdego pacjenta osobno.

Mezoterapia skóry głowy: jaki efekt przynosi?

Dzięki temu, że następuje poprawa mikrokrążenia skóry głowy wzmocnieniu ulega struktura włosa. Następuje także zagęszczenie mieszków włosowych i zahamowanie wypadania włosów. Niestety, efekty zabiegu nie są widoczne natychmiast, trzeba więc uzbroić się w cierpliwość. Mezoterapia skóry głowy jest nie tylko zabiegiem leczniczym. Można go wykonać także profilaktycznie, aby dostarczyć macierzy włosa składników odżywczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *